Uplynulý týždeň sa v Šidielku niesol v znamení varešiek

Na úvod sme si ukázali rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré poznáme. Porozprávali sme sa o ich vlastnostiach, čo je sladké/kyslé má bobuľky či kôstku. Potom sme si jednotlivé ovocie a zeleninu priraďovali na farebné papiere podľa farby, akú majú.

Deti veľmi bavia hry na rôzne profesie a to nie len pri spontánnej hre.  Keď im dáte pocítiť dôležitosť ich novej role, dokážu prevziať zodpovednosť a vyrobiť naozaj šikovné veci. Ako správni kuchári sme potrebovali čiapky. Použitím nožníc a lepidla si každé dieťa s menšou pomocou vyrobilo kuchársku čiapku vo svojej obľúbenej farbe. Prvá úloha bola nakrájať si desiatu – banán. Toto naše šidielka zvládli skvelo a čo si nakrájali to aj pekne zjedli.

Ďalší deň sme sa rozhodli potešiť aj našich rodičov a pripraviť im malú piškótovú tortu. Uložili sme piškóty, miešali jogurt, naberali ho opatrne lyžičkou, posýpali kúskami čokolády a zapichli trubičky. Okrem zábavy sme si tak pekne precvičili jemnú motoriku a trénovali koncentráciu. Deti boli na svoje výkony patrične hrdé!

Zeleninová polievka je veľmi chutná a zdravá. Pre lepšiu predstavu čo všetko do nej patrí sme si na záver týždňa jednu vyrobili. Síce tentoraz už len na papier ale samozrejme s čiapkami na hlave.

Zapájanie detí do diania v kuchyni je pre ne veľkou zábavou. Síce Vás to bude stáť kúsok práce navyše, budete milo prekvapený, čo všetko Vaše šidielka pri jasnej a jednoduchej inštrukcií aj bez väčšej pomoci dokážu.